BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksekokulu

 

Etkinlikler

Okulumuzda Öğr. Gör. Yasemin ALAKOÇ BOZKURT önderliğinde Elektronik Haberleşme Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin katkılarıyla Arduino Proje Sergisi düzenlenmiştir.

 

Enerjinizi artırmak ve sağlıklı bir hayat sürmek için sizleri bisiklet sürmeye davet ediyoruz.

 

 

Masa tenisi oynamak istediğinizde raket takımını öğrenci kimliğiniz karşılığında İdari Sorumlu Şadan Akgün'den temin edebilirsiniz.

 

Öğrencilerimiz tarafından Teknoloji ve İmalat Topluluğu kuruldu.

 

 

Yüksekokulumuzun müdürü Dr. Öğr. Üyesi Levent Çolak'ın düzenlemiş olduğu 14.12.2021 tarihinde yapılan Zoom toplantısıyla yüksekokulumuzun ilk mezunları ile öğrenimine devam eden öğrencilerimiz bir araya geldi. 

 

Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılına doğru ve Ankara'nın Başkent oluşunun 99. yıl dönümü sebebiyle "Anadolu OSB Sanayide Sanat Festivali" 13-16 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlenmiştir.

Festivalde, Başkent Üniversitesi Anadolu OSB Meslek Yüksekokulunda resim, heykel ve seramikten oluşan çağdaş sanat eserleri sergilenmiştir.

 

Başkent Üniversitesi Anadolu OSB Meslek Yüksekokulumuzun ev sahipliğinde başlayan "METEK III Mesleki ve Teknik Eğitimde Kalite" Avrupa Birliği projesi kapsamında Türkiye'nin farklı illerinden MEB tarafından seçilen 150 Meslek Lisesi öğretmenlerine ASO2 konferans salonunda Kredi Kayıt Bürosundaki Veri Merkezi Operasyon Müdürü Tahsin Kalaycı tarafından "KKB Anadolu Veri Merkezi" konulu bir eğitim verilmiştir.

 

Öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimizden 40 kişinin katılımıyla Anadolu OSB Göleti etrafında doğa yürüyüşümüzü gerçekleştirdik.

 

10 Kasım 2021 Atatürk'ü Anma Etkinliği

 

Başkent Üniversitesimizin kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal Hocamızın Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Kutsi Tuncay'a hediye ettiği çam fidanını Hüseyin başkanımızın teklifi ile Anadolu OSB Meslek Yüksekokulumuzun bahçesine bu dönem başında maalesef kaybettiğimiz öğrencimiz Talha Yasin Doğan  anısına başkanımız, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte diktik...

 

Şifa Ormanı Ağaçlandırma Töreni 

Sayın Prof. Dr. Ali Haberal'ın katılımıyla gerçekleştirilen Şifa Ormanı Ağaçlandırma Töreninde 2700 metre kare alana sahip Şifa Ormanı’nda ıhlamur ve hünnap ağaçları toprakla buluşturulmuş, ilk fidanlar Başkent Üniversitesi Anadolu OSB Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri ve öğrencileri anısı ile yaşatılmaya başlanmıştır.